Yunuslar Sevilmeden Sever

27 Ocak 2013

İmza töreni için Adana'ya gelen ve Kitap Fuarı'nda bir araya geldiğimiz yazar Faruk Dilaver, Yunus gibi nasıl yaşanacağını anlattı. Kitaplarını gösterdi ve "İstersen Yunus'u anlatayım" dedi ve ekledi "Yunus emre bir insanlık örneğidir. O, hakikatin aynasıdır".


Tasavvuf Yolu

11 Haziran 2012

Geçtiğimiz hafta sizlere bir gönül dostu olan Faruk Dilaver ile onun doğduğu yer olan Vezirköprü'ye konferans vermek üzere gittiğimizi ve kendisinin Seven Dede macerasını anlatmıştım. Bu haftaVezirköprü'de bir akşam yaptığımız Tasavuf Yolu sohbetini sizlerle paylaşmak istiyorum. Zira biz büyük bir mutluluk ve huzur içinde dinledik bu sohbeti.


Gönül Bahçesi

23 Temmuz 2012

Her yerde kitaplar, kitaplarda bilgiler var. Ancak bir başka ilim, bir başka bilgi var ki, bu bilgi, gerçeğin ta kendisidir. Buna; 'İlm-i Ledün' denir. Ne kadar okursak okuyalım, ne kadar öğrenirsek öğrenelim, bu ilme sahip olamayız. Ona sahip olmak için özel bir eğitim gerekir. Onu öyle her kaba koymazlar. Bir kaba koymaları için, o kabın önceden temizlenip sırlanması gerekir…

Gönül Bahçesi, iç huzuru arayanlara kalp gözüne ulaşmaları için bir yol haritası sunuyor.


Seven Dede

4 Haziran 2012

Vezirköprü'lü Faruk Dilaver yıllar önce Seven Dede kimliğiyle fakirlere yardım eden bir kişiymiş. O zamanlar 20'li yaşlarda olduğu halde kimliğini gizleyerek ihtiyacı olanlara yardım etmesi onun o zamanlar Dede ünvanı almasına neden olmuş.

Bugün sizlere gönül dostu Faruk Dilaver'in fakirleri sevinçten çıldırtan "Seven Dede" kimliğini anlattım. Önümüzdeki haftalarda Sevgili Dilaver ile Vezirköprü'de yaptığımız tasavuf sohbetlerini ve Yunus Emre yolunu yazacağım. Umarım vermek, kendinden vermek, küpünü doldurmadan vermek herkese nasip olur. Hadi şimdi gelin sizde bir fakiri sevinçten çıldırtın! O ona, o ona derken, sevinç çığlıkları tüm cihanı kapsasın.

Bu arada Faruk Dilaver beni Yunus Emre ile tanıştırdı... Ben de artık bir Yunus'um! Umarım layık olurum...